WARSZTATY - RYNEK

Szczegółowy program Weekendu Politechniki Łódzkiej (wersja PDF).

TAJNIKI RADIA

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej zaprasza na warsztaty, podczas których poznasz przeróżne tajniki radia. Weź udział w specjalnym szkoleniu interpersonalnym prowadzonym przez jednego z naszych długoletnich redaktorów… Do zobaczenia i usłyszenia!

STWÓRZ ROBOTA Z LEGO

Mali i duzi pasjonaci konstrukcji z klocków - mamy coś dal Was! Co powiecie na budowanie i programowanie robotów dzięki zabawie klockami LEGO Mindstorms? Tylko na tych warsztatach poznacie wszystkie elementy zestawu, takie jak czujniki, silniki, mikrokontroler. Zaprojektujecie i skonstruujecie swoją maszynę, tylko po to, żeby na końcu ją zaprogramować!
Koło Naukowe Robotyków (Wydział Mechaniczny)

KREATYWNE WYZWANIA DT4U

Studenci z zespołu Design Thinking Workspace zapraszają do udziału w trzech warsztatach-wyzwania. Będą to:

- „Wilhelm Tell - damy Wam okazję do tego, aby sprawdzić swoją celność i umiejętności budowania. Bystre i czujne oko - mile widziane!
- „Sięgnij gwiazd - to konkurencja przeznaczona zarówno dla marzycieli, jak i tych, którzy lubią twardo stąpać po ziemi. Będziemy tworzyć jak najbardziej stabilną konstrukcję z rzeczy średnio i słabo stabilnych :
- „Tenis wiadrowy - poczujecie na własnej skórze, jak połączyć kreatywne myślenie, tenis, koszykówkę oraz dużą dawkę dobrej zabawy.

CHCESZ DOTKNĄĆ CHEMII?

Zapraszamy do eksperymentalnego świata chemii, gdzie każdy znajdzie coś interesującego. Będzie mogli zrobić swój własny chemiczny ogród, zamienić miedziane monety w srebrne i mieszać ze sobą substancje, które wywołają wiele niespodzianek!
Organizatorami są Studenckie Koła Naukowe Wydziału Chemicznego: NANO i Trotyl

NIE BĄDŹ ZIELONY W EKO-TEMACIE

Na pewno Cię zaskoczymy! Tylko na tych warsztatach poznasz przedmioty codziennego użytku wykonane z materiałów bezpiecznych dla ludzi i środowiska. Dowiesz się, jak Twoje codzienne decyzje wpływają na życie ludzi i świata! Nie pozwolimy, żebyś został zielony w temacie EKO!
Organizator: SKN ECOresearch (Kolegium Towaroznawstwa)

POLIŻONGLER UCZY SZTUCZEK

Zapraszamy na warsztaty cyrkowe! Dzięki nam pobiegniesz na szczudłach, nauczymy Cię żonglować, tańczyć z hula hop i puszczać ogromne banki mydlane! Daj się skusić na cyrkowe sztuczki :
Na warsztaty zaprasza PoliŻongler - organizacja studencka PŁ

ROZKRĘCAMY SITODRUKIEM

Plastycznie zakręconym polecamy warsztaty malowania toreb metodą sitodruku. Będzie okazja nie tylko do kreacji dzieł sztuki, ale także do zapoznania się z technologią nakładania barw na tkaniny za pomocą sita.
Organizator: SKN Chemików Włókienników (Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów)

ZOSTAW KOLOR - BAW SIĘ BARWAMI

Stwórz z nami oryginalne i niepowtarzalne dzieło sztuki! Bądź częścią plakatu, który ozdobi Politechnikę Łódzką! Zostaw nam swój ślad i podpis! Daj upust rysunkowym talentom i pokoloruj z nami cał(k)ą Łódź!
Organizator: studenci i sympatycy Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE

SKRĘĆ I ROZKRĘĆ ROBOTA ZE SKANER-EM!

Każdy, kto wie jak działa lutownica, musi, po prostu musi do nas trafić! Będzie mnóstwo lutowania… mniejszych i większych elementów. Będą wyścigi i programowanie robotycznych cudeniek! Roboto-kreatywni na start!
Serdecznie zapraszają studenci robotyki z Koła Naukowego SKaNer (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki)

CZY TO JESZCZE FIZYKA, CZY JUŻ MAGIA?

Warsztaty, które na pewno zmienią Twoje postrzeganie fizyki. Dotkniesz, zobaczysz i poczujesz nieziemskie oddziaływania magnesu, przewodnictwo prądu w warzywach i owocach oraz powolne spadanie niemagnetycznych materiałów. Kilka ciekawostek elektronicznych rozkręci w każdym żyłkę naukowca!
Na warsztaty zaprasza SKN ENERGETYK (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki)

ZRÓB TO SAM - KOSMETYKI i ZDROWE PRZEKĄSKI

Zagadki i zabawy związane ze zdrowym żywieniem polecają studenci Koła Naukowego Kollaps z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ. Zobaczycie proste reakcje chemiczne na bazie surowców dostępnych w życiu codziennym. Damy Wam przepis na pyszne smoothies, zaraz po tym, jak nauczymy Was czytać etykiety na produktach spożywczych. Podzielimy się sprawdzonymi sposobami na eko - kosmetyki, bo my już dobrze wiemy, że zdrowie i uroda są dostępne od ręki. Będą też zapachowe niespodzianki!

KUCHNIA NA CHEMII CZY CHEMIA W KUCHNI?

Zapraszamy na eksperymenty, w których główną rolę odegrają znane Wam wszystkim produkty tj. mleko, płyn do mycia naczyń, kapusta, ocet, proszek do pieczenia… Zobaczycie, jakie niesamowite czary można z nimi robić nawet poza laboratorium! Zapoznamy Was z naszymi ulubieńcami - polimerami, które czasem lubią się cał(k)ować… Warsztaty prowadzą studenci z SKN FERMENT (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności)

GRA MIEJSKA

Zapraszamy także do szukania Bohaterów–Inżynier którzy przygotowali dla Was specjalne techniczne zadania i łamigłówki. Za ich prawidłowe rozwiązanie otrzymacie skompelki, które upoważnią Was d zestawu Steo udziału w losowaniu wielu bardzo fajnych nagród.
Start gry w sobotę o godz. 14:30, w niedzielę o 11:30 i 14:30.