KONCERTY

Szczegółowy program Weekendu Politechniki Łódzkiej (wersja PDF).

Koncert Samokhin Band

Muzyka łącząca nurty takie jak swing, latino, funk i rock'n'rollową ekspresję. Mówią o sobie, że są "bandą" muzycznych "pożeraczy" szaleńczej energii na scenie, która przy okazji potrafi nieźle grać. Trąbka, saksofon, puzon, pianino, gitara, bass, perkusja oraz nieziemski wokal - tym wszystkim zakręcą i poruszą, żeby urodziny PŁ zostały w Waszych sercach na długo!


Samokhin Band


Koncert Hodhill

Zespół stworzyli absolwenci Politechniki Łódzkiej, którzy uwielbiają mocne gitarowe brzmienie, charakterystyczne dla hard rocka, jednak ich muzyka łączy wiele elementów wspólnych dla innych gatunków. Delikatna elektronika , instrumenty etniczne (bałałajka, skrzypce) to elementy wpływające na występującą na scenie silną energię. Do tego przemyślane i niebanalne teksty oraz oryginalne kompozycje. Muzyka zarówno dla amatorów skakania przy scenie jak i tych, którzy cenią ambitne dźwięki.Koncert Orkiestry Akademickiej Politechniki Łódzkiej

Akademicka Orkiestra powstała w 2005 r. pod dyrekcją prof. Ryszarda Jana Osmolińskiego - wybitnego skrzypka, dyrygenta i pedagoga łódzkiego. Członkami zespołu są studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej, a także studenci Uniwersytetu i Akademii Muzycznej w Łodzi.
W programie Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej są zarówno utwory klasyczne jak i rozrywkowe, często aranżowane specjalnie dla tego ansamblu.
W 2013 r. Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod dyr. Ryszarda J. Osmolińskiego uhonorowana została Złotym Dyplomem na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów w Baden-Baden w Niemczech a w 2014 r. zespół wystąpił z powodzeniem na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Paryżu. W 2015 r. orkiestra obchodzi 10 - lecie powstania i pracy artystycznej.Na koncercie w Manufakturze Orkiestra wykona m.in. Pour Una Cabeza Tango (Carlos Gardel/ arr. R.J. Osmoliński), The Pik Panther Theme (Henry Mancini/ arr. R.J. Osmoliński), Star War Imperial March (John Williams/ arr. J. Koszewska), Oblivione (Astor Piazzola/ arr. J. Koszewska), Smooth Criminal (Michel Jackson/ arr. J. Koszewska), Pirates of the Caribbean (Hans Zimmer/Klaus Badelt).Koncert Chóru Politechniki Łódzkiej

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej to zespół młodych ludzi wspólnie realizujących pasję, jaką jest śpiew. Łączy nas chęć spotykania się i pracowania nad repertuarem – dla satysfakcji z koncertów oraz występów konkursowych.
Chór to studenci – byli, obecni, przyszli i niedoszli, związani zarówno z Politechniką Łódzką, jak i innymi uczelniami Łodzi. Wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do śpiewu i ogólna muzykalność, objawiająca się nie tylko w trakcie prób i oficjalnych występów, ale również podczas spotkań poza „godzinami pracy”.
Chórem od strony artystycznej kieruje dyrygent – od ponad dwudziestu lat funkcję tę sprawuje Jerzy Rachubiński. Aby dyrygent mógł skupić się na muzycznej stronie funkcjonowania chóru, pozostałe aspekty życia zespołu to domena prezesa chóru – Michała Kubiaka.
Repertuar naszego chóru to pełen przegląd przez muzykę chóralną wszystkich epok. Wykonujemy zarówno utwory powszechnie znane, jak i te, których próżno szukać w repertuarze innych chórów. Ogromną satysfakcję czerpiemy nie tylko z wykonywania bogatego repertuaru a capella, ale również wielkich form wokalno-instrumentalnych.
Jako chór akademicki występujemy na uroczystościach związanych z macierzystą uczelnią. Ponadto uczestniczymy w konkursach i festiwalach chóralnych. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w wymianie kulturalnej z różnymi zespołami, co zaowocowało kilkoma trasami koncertowymi po całej Europie. Koncertujemy również podczas wydarzeń związanych z życiem kulturalnym regionu łódzkiego. Od wielu lat nasz chór zaznacza swoją obecność podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występujemy także na specjalne zaproszenia, w szczególności związane ze środowiskiem akademickim.