IDENTYFIKACJA WIZUALNA WEEKENDU POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ W MANUFAKTURZE

Prace nad projektem identyfikacji wizualnej Weekendu Politechniki Łódzkiej w Manufakturze organizowanego pod hasłem "Rozkręcamy cał(k)ą Łódź!" trwały od grudnia 2014 roku. W ciągu 6 miesięcy zostało zaprojektowanych i zrealizowanych kilkadziesiąt różnych form reklamowych - od billboardów przez projekt zadruku powierzchni wagonu tramwajowego do nadruków na koszulki.

Projekt identyfikacji wizualnej Weekendu Politechniki Łódzkiej w Manufakturze realizują studentki Wzornictwa ze Studenckiego Koła Naukowego Designer działającego przy Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Są to: Natalia Bartczak, Aleksandra Bieniek, Weronika Dziedziela, Agata Kość, Marta Nawrocka, Karolina Włodarczyk. Opiekunem Koła jest dr Anna Szumigaj-Badziak.

"Chciałyśmy pokazać, że Politechnika Łódzka to pełen życia i kreatywności ośrodek akademicki. Z drugiej strony, musiałyśmy uwzględnić rangę wydarzenia, jakim jest 70 rocznica działalności uczelni i powagę państwowej instytucji. Dla nas najważniejsze było znalezienie równowagi pomiędzy tymi dwoma założeniami i stworzenie profesjonalnej, dobrze zaprojektowanej kampanii wizerunkowej".


Identyfikacja wizualna Weekendu Politechniki Łódzkiej w Manufakturze przygotowana przez SKN Designer


Koncepcja graficzna opiera się na symbolu głowy - źródła wszystkich pomysłów i podstawowym "narzędziu" pracy wszystkich studentów. Chciałyśmy wyeksponować rolę kreatywności w procesie kształcenia i edukacji akademickiej. Wprowadzenie dodatkowej płaszczyzny trybika jest nawiązaniem do hasła "Rozkręcamy cał(k)ą Łódź!" oraz obrazuje skomplikowany proces myślenia, analizowania, rozwiązywania problemów. Piktogramy rozmieszczone wokół głowy symbolizują poszczególne wydziały Politechniki Łódzkiej. Odręczna forma ikon nadaje grafice nieformalny, lekki charakter. Tło złożone z kolorowych pasów przyciąga wzrok i tworzy dynamiczną kompozycję.

Studenckie Koło Naukowe Designer istnieje od 2011 roku. Powstało z myślą zrzeszania najbardziej kreatywnych studentów zainteresowanych projektowaniem. Głównym celem działalności jest rozwój zdolności projektowych i wzbogacanie doświadczenia zawodowego. Członkostwo w SKN Designer jest świetną bazą do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji i daje możliwość przeprowadzania działań z pogranicza różnych dziedzin projektowania i sztuki. W ciągu roku akademickiego podejmujemy wiele inicjatyw, dając każdemu szansę rozwoju zdolności pracy w grupie i kierowania zespołem, czego przykładem jest także ten projekt oprawy graficznej dla weekendu w Manufakturze.

Więcej informacji o SKN Designer:
www.skndesigner.blogspot.com
facebook.com/skndesigner
instagram.com/skndesigner


Tekst: Weronika Dziedziela, Zdjęcia: Natalia Bartczak, Jacek Szabela