POKAZY DOŚWIADCZEŃ - SCENA

Szczegółowy program Weekendu Politechniki Łódzkiej (wersja PDF).

ROZKRĘĆ Z NAMI ŚWIAT CHEMII

Przyjdź i zobacz, że azot to nie tylko gaz, który nas otacza, że woda nie tylko gasi ogień, ale także może go rozpalić, a płomienie nie muszą być żółte. Pokażemy Ci wielkie wynalazki starożytnych Chin, które uczyniły krok milowy w rozwoju cywilizacji. Zobaczysz magiczną lokomotywę, jasną latarnię, która rozświetli nawet najciemniejszą noc, a także zasmakujesz nieco magii zamykając duszka w zlewce…
Organizator: Koło Naukowe Studentów "Trotyl" (Wydział Chemiczny)

CHEMICZNE TV-SHOW

Zapraszamy do TV-CHEM, która poleca programy:

- Kuchenne rewolucje: lody z ciekłego azotu oraz: jak sobie radzić w kuchni bez tłuczka,
- Przerwa na reklamę: nowoczesne kremy, czyli magiczne nanocząstki srebra
- Wiadomości drogowe: korki na ulicach miasta, możliwe opóźnienia pociągów
- Przerwa na reklamę: egzotyczna wycieczka bez ruszania się z domu, czyli wulkan w Łodzi
- Prognoza pogody: czy na dziś przewidziane są burze?
Na program serdecznie zapraszają studenci SKN NANO z Wydz. Chemicznego!

Pani HELENA BIOMEDYCYNA PRAWDĘ CI POWIE…

Piękna Helena opowie niejedną historię z ogromną dawką humoru, a każda z nich będzie połączona z nowinkami z zakresu biomedycyny. Dowiesz się, jak niepozornie wyglądające wyroby mają znaczący wpływ na poprawę zdrowia człowieka. I nie tylko!
Organizator: SKN ECOresearch (Kolegium Towaroznawstwa)

CO MOŻNA ZROBIĆ Z PAPIERU?

Pokaz Koła Naukowego Papierników to odkrywanie szczególnych właściwości papieru. Nie tylko dzieła sztuki powstają z papieru lub na nim, ale też rzeczy codziennego użytku możesz stworzyć z tego, jakże uniwersalnego materiału. Przekonaj się, co w Twoim otoczeniu może być papierowe.
Organizator: Koło Naukowe Papierników (Instytut Papiernictwa i Poligrafii)

ŁÓDZKIE MURALE W APLIKACJACH

Każdy z Was na pewno już widział nasze piękne łódzkie murale. Dzięki nim Łódź staje się coraz większą atrakcją dla przyjezdnych! Promujemy nasze miasto specjalną aplikacją na smartfony, która umożliwia obejrzenie łódzkie murali oraz ich położenie bez wychodzenia z domu!
Aplikację przedstawi jej twórca, Szymon Klepacz, student Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.

SUMO-ROBOTY ZNAJĄ CAŁKI… DLATEGO WYGRYWAJĄ ZAWODY!

Chcemy zapoznać Was z naszymi robotami, które startują w krajowych i międzynarodowych zawodach. Będą wśród nich mega szybkie Line follower, czyli formuła 1 wśród robotów, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy. Zobaczycie Micromouse, robota-mysz, którego celem jest znalezienie wyjścia z labiryntu oraz roboty SUMO, które, tak samo jak prawdziwi zawodnicy sumo, mają za zadanie wypchnąć przeciwnika z ringu. Będzie gorąco!

CZY TYLKO CAŁKI TAŃCZĄ w BUTELCE?

Studenci z SKN Energetyk podzielą się z wami swoimi odkryciami naukowymi i opowiedzą o ciekawych wynalazkach i eksperymentach. Będzie cał(k)iem niezłe widowisko! Pioruny, burze i inne wyładowania elektryczne to tylko początek…